کد انتخاب رشته فرهنگیان خرداد ۱۴۰۳ / راهنمای کامل

داوطلبان کنکور که علاقه مند به اشتغال در عنوان شغلی معلمی می باشند؛ می توانند با اطلاع از نحوه انتخاب رشته و دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ از میان رشته محل های تربیت معلم ارائه شده؛ کد رشته محل مورد علاقه خود را در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری وارد نمایند. همچنین، بعد از قبولی در رشته محل های انتخابی آموزش های لازم برای تربیت متقاضیان صورت می گیرد.

دانشگاه فرهنگیان زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت تربیت نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش و نیز ارائه آموزش های نوین به دانش آموختگان معلمی راه اندازی شده است. شیوه پذیرش در این دانشگاه از طریق کنکور سراسری بوده و داوطلبان باید بعد از مجاز به انتخاب رشته اقدام به انتخاب رشته محل های دانشگاه فرهنگیان نمایند.

از این رو جهت راهنمایی داوطلبان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه تربیت معلم، دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان در اختیار متقاضیان قرار می گیرد تا این دسته از افراد بتوانند از شرایط خاص پذیرش در این دانشگاه از جمله شرایط سنی مطلع شوند و بر اساس جداول رشته محل های فرهنگیان اقدام به انتخاب کد رشته نمایند. در ادامه به نحوه دانلود دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان ۱۴۰۳ و نیز جزئیات دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان پرداخته شده است.

دانلود دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان ۱۴۰۳

چند سالی است که در کشور ما تعداد علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان و رشته تربیت معلم رو به افزایش است. هر ساله افراد زیادی با بررسی شرایط مختلف برای ثبت نام در این دانشگاه ها در کنکور سراسری شرکت می کنند. با این حال قبولی در این دانشگاه ها شرایط و چالش های خاص خود را داشته که افراد باید قبل از هر چیزی آن ها را بررسی کرده و در نظر داشته باشند.

به همین دلیل تمامی افراد متقاضی با توجه به مدرک دریافتی خود در مقاطع قبلی می توانند تحصیلات خود را در این دانشگاه ادامه دهند. با این حال با توجه به اهمیت بالا رشته های تربیت معلم و به صورت کلی ضرورت ارائه آموزش های کامل و نوین به آموزگاران آینده کشور، دانشگاه فرهنگیان در رشته های خاصی به جذب دانشجو می پردازد. این رشته ها در دسته های ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان تقسیم شده و هر یک از این ها زیر مجموعه خاص خود را خواهند داشت.

اخبار مرتبط:  چهارشنبه در کشور تعطیل رسمی اعلام شد

پروسه ثبت نام برای دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ از طریق همان ثبت نام کنکور و سایت سازمان سنجش sanjesh.org انجام می شود. به همین دلیل دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان با همان دفترچه ثبت نام کنکور سراسری مشابه است.

 

دفترچه انتخاب کنکور سراسری توسط سایت سازمان سنجش در بازه اعلام شده بر روی سایت این سازمان قرار خواهد گرفت. متقاضیان با ورود به این سایت با نشانی sanjesh.org قادر خواهند بود که برای دانلود دفترچه اقدام نموده و بعد از شرکت در کنکور و اعلام نتایج، فرم اولیه را تکمیل کنند. هنوز دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان ۱۴۰۳ منتشر نشده است. برای آشنایی داوطلبان، در ادامه لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان در سال های گذشته که همان دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری است، ارائه داده شده است.

 

با توجه به لینک های بالا تمامی اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان در دفترچه های کنکور هر رشته قرار داده شده اند. با این حال متقاضیان در نظر داشته باشند که این دانشگاه برای ثبت نام افراد از شرایط اضافه ای نیز برخوردار است که برای ادامه تحصیل در رشته های آن باید حتما شرایط در نظر گرفته شده را داشته باشند.

 

توضیحات مربوط به دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان ۱۴۰۳

داوطلبان بعد از شرکت در کنکور سراسری و برخورداری از امتیازات در نظر گرفته شده، در بازه مشخصی مجوز انتخاب رشته را دریافت خواهند کرد. بحث انتخاب رشته می تواند بسیار حائز اهمیت باشد و به صورت کلی آینده تحصیلی داوطلبان با توجه به این فرم رقم می خورد. به همین دلیل در ادامه مقاله توضیحات مربوط به دفترچه انتخاب کد رشته فرهنگیان ۱۴۰۳ ارائه داده شده است.

 

داوطلبان بعد از این که کارنامه اولیه کنکور سراسری خود را دریافت کردند، می توانند تا حداکثر ۱۵۰ کد رشته محل را با توجه به وضعیت خود انتخاب کنند. این رشته های انتخابی از میان لیست رشته های محل روزانه، غیر روزانه و دانشگاه فرهنگیان انتخاب شده و از طریق سایت سازمان سنجش می توان فرم مربوطه را تکمیل نمود.

اخبار مرتبط:  یارانه نقدی امشب قابل برداشت است

 

بخش اول دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری که همان دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان نیز موجود است، برای تمامی ۵ گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان به صورت کلی مشابه بوده و در هر یک توضیحاتی در راستای انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین شرایط و ضوابط انتخاب رشته ارائه شده است.

 

برای دریافت کارنامه کنکور سراسری بعد از اعلام نتایج باید داوطلبان به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند. متقاضیان برای دریافت کارنامه به اطلاعاتی مثل شماره پیگیری و شماره پرونده احتیاج خواهند داشت. با در دست داشتن این اطلاعات کافی است داوطلبان بعد از ورود به صفحه اصلی سایت به منوی سمت راست و گزینه سراسری مراجعه کرده و برای دریافت کارنامه اولیه اقدام نمایند.

 

در صورتی که داوطلبان اطلاعات ورود خود در سایت سنجش را فراموش کرده باشند، می توانند با سیستم پاسخ گویی این سازمان به صورت اینترنتی ارتباط برقرار کرده و پروسه بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی کنکور را طی کنند. به صورت کلی در کارنامه اولیه کنکور سراسری برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان، اطلاعاتی مانند عملکرد متقاضیان در درس های مختلف مثل تراز، رتبه کشوری، رتبه زیر گروه و …  قرار داده شده است.

 

برای ثبت انتخاب رشته فرهنگیان ۱۴۰۳، داوطلبان بعد از این که کد رشته های مورد نظر خود را انتخاب کرده و فرم را تکمیل نمایند، باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند. بعد از مراجعه به صفحه اصلی از منوی سمت راست وارد بخش سراسری شده و لینک انتخاب رشته آزمون سراسری را با وارد کردن اطلاعات درخواستی دریافت نمایند.

 

افراد برای پذیرش به مدارک زیر نیاز خواهند داشت:

 

دیپلم چهار ساله نظام قدیم

اخبار مرتبط:  اردوغان: آقای رئیسی و امیرعبداللهیان از دوستان ارزشمند من بودند

مدرک پیش دانشگاهی

مدرک کاردانی (فوق دیپلم)

دیپلم پایه دوازدهم نظام جدید  (۶ – ۳ – ۳)

 

اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ برای آن دسته از افرادی که قصد ورود به دانشگاه فرهنگیان دارند، لازم و ضروری می باشد. عدم رعایت شرایط این دانشگاه باعث لغو شدن پذیرش داوطلبان می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *