پیام مهم ایران خودرو به بازار پژو

ایران‌خودرو با انتشار اطلاعیه‌ای برای ثبت نام کنندگان پژو ۲۰۷ گیربکس اتوماتیک با سقف شیشه‌ای، خبر ویژه‌ای برای بازار این برند محبوب نیز مخابره کرد.

براساس اطلاعیه خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص آن بخش از ثبت نام کنندگان پژو ۲۰۷ با گیربکس اتوماتیک با سقف شیشه‌ای که پیامک ایران خودرو را دریافت کردند و موعد تحویل خودروی آنها زمستان ۱۴۰۲ اعلام شده اما هنوز موفق به واریز وجه نشده‌اند؛ می‌توانند ظرف ۱۰ روز آینده نسبت به واریز وجه اقدام کرده و خودروی مورد نظر خود را دریافت کنند.

این اقدام ایران‌خودرویی‌ها را می‌توان به عنوان پیامی برای بازار خودرو بخصوص بازار پژو قلمداد کرد.

آبی های جاده مخصوص از فروردین سال گذشته تا کنون هیچ طرح فروشی را در دستور کار نداشتند. مدیران ایران‌خودرو بعد از شرکت در اولین دور از فروش محصولات خود با مکانیزم نوبت دهی تاکنون مشغول عمل به تعهدات ایجاد شده در سامانه یکپارچه با سازوکار جدید بودند و برای همین امکان برگزاری یا شرکت در طرح فروشی را نداشتند.

برخی از فعالان بازار با شروع سال ۱۴۰۳ معتقد بودند ایران‌خودرویی‌ها جاده واگذار محصولات ثبت نامی را تا زمان دریافت مجوز افزایش قیمت باریک می‌کنند. این افراد دلیل این مساله را زیان‌دهی سنگین ایران‌خودرو عنوان کرده و معتقد بودند مدیران ایران‌خودرو برای جلوگیری از عمیق تر شدن چاه زیان‌دهی خود با عرضه قطره چکانی محصولات به بازار به دنبال خرید زمان هستند تا محصولات ثبت نامی را با قیمت‌های جدید برای متقاضیان فاکتور کنند.

اما امکان واریز مجدد وجه برای متقاضیانی که برای پژو ۲۰۷ با گیربکس اتوماتیک با سقف شیشه‌ای نام نویسی کرده و موعد تحویل خودروی آنها زمستان سال گذشته اعلام شده تا حدودی تحلیل طرفدار عرضه قطره‌چکانی این خودروساز را تا رسیدن مجوز افزایش قیمت کارخانه‌ای به چالش کشیده است.

اخبار مرتبط:  درهای سازمان تجارت جهانی به روی ایران گشوده شد

بررسی قیمت‌های بازاری خودرو نشان می‌دهد طی حدود دو ماهی که از سال جاری می‌گذرد پژو ۲۰۷ با گیربکس اتوماتیک با سقف شیشه‌ای مدل ۱۴۰۳ (ارتقا یافته) با قیمتی بیش از یک میلیارد تومان در بازار حاضر بوده است. قیمت این محصول اتوماتیک ایران‌خودرو در مقاطعی از سال جاری تا حوالی یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان نیز بالا آمده است. متقاضیان در حال حاضر می‌توانند پژو ۲۰۷ با گیربکس اتوماتیک با سقف شیشه‌ای را با قیمتی حدود یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومان از بازار خریداری کنند.

پیش‌بینی می‌شود این قیمت با عرضه پژو ۲۰۷ با گیربکس اتوماتیک با سقف شیشه‌ای به شرط تدوام ثبات سایر پارامترهای اثرگذار روی قیمت بازاری خودرو به زیر یک میلیارد تومان بازگردد.

خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص این امکان را فراهم کرده تا متقاضیانی که موعد تحویل پژو ۲۰۷ با گیربکس اتوماتیک با سقف شیشه‌ای زمستان سال گذشته بوده؛ اما موفق به واریز وجه برای خودروی مورد نظر خود نشده‌اند، می‌توانند علاوه بر واریز کل مبلغ و دریافت ۹۰ روزه، پژو ۲۰۷ با گیربکس اتوماتیک با سقف شیشه‌ای به صورت پیش‌فروش با موعد تحویل آبان ۱۴۰۳ نیز خریداری کنند.

ایران‌خودرو در اطلاعیه خود درباره رنگ‌های قابل عرضه برای پژو ۲۰۷ با گیربکس اتوماتیک با سقف شیشه‌ای اطلاع رسانی نکرده است.

آن دسته از متقاضیانی که قصد تحویل خودروی مورد نظر خود به صورت ۹۰ روزه را دارند باید حدود ۶۱۰ میلیون تومان را به حساب ایران‌خودرویی‌ها واریز کنند.

چنانچه متقاضیان قصد پیش‌فروش پژو ۲۰۷ با گیربکس اتوماتیک با سقف شیشه‌ای را داشته باشند باشند باید مبلغی حول و حوش ۳۵۰ میلیون تومان را به حساب آبی‌های جاده مخصوص واریز کنند.

اخبار مرتبط:  پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده | بهترین زمان برای خرید خودرو

سایر متقاضیان محصولات ایران‌خودرو که سال گذشته نام نویسی کردند منتظرند تا این خودروساز نسبت به انتشار اطلاعیه برای تحویل خودروی مورد نظر آنها نیز اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *