وزارت صمت به سیم آخر زد/ فروش فوق‌العاده ۸ خودرو آغاز شد

هشت مدل خودروی وارداتی در دور جدید فروش در سامانه یکپارچه به صورت فروش فوق‌العاده در دسترس متقاضیان قرار می گیرد.

بررسی لیست خودروهای عرضه شده نشان می دهد تویوتا لوین ۱۲۰۰ سی سی، تویوتا لوین هیبرید، تویوتا کرولا، هوندا Vezel، هوندا City، هوندا Syphy,  اشکودا Super B و سوزوکی  Jimnny 5  در این دور از فروش عرضه می شوند.

البته برخی از خودروها توسط دو شرکت وارد کننده در دسترس متقاضیان قرار می گیرد.

نکته قابل توجه اینکه خودروهایی مانند هوندا City و سوزوکی Jimnny 5 پیش از این کمتر در سامانه فروش خودروهای وارداتی آفتابی شده بودند و پیش تر اخباری درباره حضور این خودروها در گمرک شنیده شده بود.

اشکودا Super B نیز به عنوان خودرویی اروپایی برای دومین بار است که توسط مدیران صمت پشت ویترین سامانه یکپارچه فروش محصولات برندهای جهانی خودروساز قرار گرفته است.

بررسی ها نشان می دهد پیش از این تنها فیات ۵۰۰ به عنوان محصولی از یک برند اروپایی به متقاضیان خودروهای وارداتی عرضه شده بود.

به نظر می رسد سیاست گذار خودرویی به نوعی به سیم آخر زده و قصد دارد تا پیش از اتمام زمان باقی مانده از عمر دولت سیزدهم تکلیف متقاضیان خودروهای وارداتی در مرحله اول این خودروها در سامانه یکپارچه فروش محصولات برندهای بین المللی خودروساز را مشخص کند.

این مساله در اظهارات اخیر رییس سازمان توسعه تجارت نیز دیده می شود. مهدی  ضیغمی در جدیدترین نشست خبری خود گفته «وزارت صمت به دنبال این است تا متقاضیان خودروهای وراراتی را تعیین تکلیف کند.»

عرضه محصولات از برندهای ژاپنی و اروپایی شاهدی بر عزم جزم مدیران صمت برای مشخص شدن وضعیت ثبت نام کنندگان برای خودروهای وارداتی است.

اخبار مرتبط:  قیمت جدید ۲۰ محصول ایران خودرو وسایپا همزمان با شروع هفته+ جدول

پرونده خودروهای وارداتی از اسفند ۱۴۰۱ باز شده و تاکنون بسته نشده است. دلیل این مساله را باید در عرضه گسترده محصولات برندهای چینی در چندین طرح فروش خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه جست و جو کرد. متقاضیان محصولات برندهای جهانی استقبال مناسبی از خودروهای چینی عرضه شده نکردند و ترجیح دادند تا درخواست خود برای انتخاب خودرو را به تاخیر بیندازند.

این طرح فروش از ۷ خرداد (دوشنبه) تا آخرین ساعت روز ۹ خرداد ( چهارشنبه) در دسترس متقاضیان قرار دارد.

متقاضیان می توانند برای اطلاع از قیمت خودروها در مبادی ورودی به سامانه فروش خودروهای وارداتی مراجعه کنند.

البته قیمت نهایی بعد از اضافه شدن هزینه متعددی مانند مالیات بر ارزش افزوده، عوارض های مختلف، هزینه اسقاط و شماره گذاری و سایر موارد مرتبط تعیین خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *