مهلت انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳ از ۱۲ تا ۱۶ خرداد ماه می باشد

متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳ شده اند؛ می توانند در مهلت مقرر با وارد نمودن حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل فرم مربوط به انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود را تکمیل نمایند. همچنین، داوطلبانی که نتوانستند در زمان اولیه اولویت بندی خود را انجام دهند و یا قصد ویرایش اطلاعات انتخاب رشته خود را دارند می توانند در زمان تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ به سایت sanjesh.org مراجعه کنند.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته ارشد شده اند، می توانند بر اساس رتبه و تراز اکتسابی، علاقه، هزینه تحصیل، مسیر و کیفیت دانشگاه اولویت بندی رشته محل های موجود در دفترچه را انجام دهند. پس از تصمیم قطعی در خصوص انتخاب کد رشته محل های ارائه شده متقاضیان می توانند در مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد که معمولا حدود یک هفته تا ۱۰ روز اعلام می شود، فرم انتخاب رشته مربوطه را تکمیل کنند.

همچنین سازمان سنجش برای آن دسته از داوطلبانی که از بازه زمانی انتخاب رشته ارشد جا مانده و یا موفق به انجام انتخاب رشته خود نشده اند فرصت دیگری را تحت عنوان تمدید مهلت انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳ در اختیار متقاضیان قرار می دهد تا اقدام به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل نمایند. در ادامه برای اطلاع تمامی داوطلبان از مهلت انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳ و نیز تمدید زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد توضیحاتی ارائه شده است.

مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

داوطلبان پس از اطلاع از مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و به اولویت بندی رشته محل های مورد علاقه خود بپردازند. در این بازه زمانی فرم اینترنتی انتخاب رشته بر روی سایت sanjesh.org قرار گرفته و امکان درج ۱۰۰ کد رشته محل را برای داوطلبان فراهم می کند. متقاضیان می بایست پیش از تکمیل فرم مذکور، دفترچه کارشناسی ارشد (شماره ۲) را دانلود نموده و به مطالعه بخش های مختلف آن بپردازند.

اخبار مرتبط:  اطلاعیه مهم/ جدول تعهدات بیمه تکمیلی ۱۴۰۳ بازنشستگان کشوری و فرهنگیان بازنشسته منتشر شد + جدول

در سال گذشته مهلت انتخاب رشته ارشد از تاریخ ۱۱ خرداد ماه آغاز شد و به منظور کمک به داوطلبان جا مانده از انتخاب رشته ارشد، سازمان سنجش این بازه زمانی را برای چند روز تمدیدکرد تا بتوانند در این مهلت مقرر کد رشته محل های مورد نظر خود را در فرم اینترنتی وارد کنند. در دهه اول تیر ماه نیز مهلت مجددی برای داوطلبان جا مانده از انتخاب رشته ارائه شد.

گفتنی است آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ نیز از طریق سایت سازمان سنجش اعلام شده و در صورت لزوم تمدید می گردد. داوطلبان برای جلوگیری از هر گونه خطا و اشتباه در این فرایند می توانند از فرم پیش نویس انتخاب رشته کارشناسی ارشد در دفترچه راهنمای ارشد کمک بگیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *