عکس همسر و دختر داغدیده آیت الله ابراهیم رییسی + شغل دختران او

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور سابق ایران متولد ۲۳ آذر ۱۳۳۹ در محله نوغان مشهد میباشد و در ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ بر اثر سقوط هلیکوپر در وزرقان درگذشت او بعد از انقلاب دادستان کرج ، همدان و تهران بوده است جالب است بدانید ابراهیم رئیسی زمانی که ۲۰ سال سن داشت دادستان کرج شد.

ازدواج و همسر و فرزندان

وی با جمیله علم الهدی دختر ارشد آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد در سال ۶۲ ازدواج کرده و دارای دو فرزند دختر است. هر دو دخترانش ازدواج کرده و متاهل هستند و دارای دو نوه نیز می باشد. همچنین داماد احمد علم‌ الهدی امام جمعه امام جمعه مشهد است‌.

بیوگرافی جمیله علم الهدی همسر رئیسی
جمیله علم‌ الهدی استاد دانشگاه در سال ۱۳۴۴ در مشهد به دنیا آمده و پژوهشگر ایرانی و رئیس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد. وی دختر احمد علم‌الهدی و همسر ابراهیم رئیسی ریایت قوه قضاییه است‌

دکتر جمیله علم الهدی آثاری چون مبانی تربیت اسلامی و برنامه‌ریزی درسی و تعالی انسان از دیدگاه مولانا و یاسپرس و مناظره‌هایی در باب علم دینی و …..را به رشته تحریر درآورده است.

همسر ابراهیم رئیسی
وی دانش آموخته رشته علوم تربیتی در مقطع دکترا بوده و در سال ۱۳۸۰ دکترای خود را از دانشگاه تربیت مدرس گرفته و استاد علوم تربیتی دانشگاه شهید بهشتی و رئیس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد.

فرزندان ابراهیم رئیسی
دختر اول رئیس قوه قضاییه دارای ۲ مدرک کارشناسی ارشد علوم اجتماعی از دانشگاه الزهرا و علوم قرآن و حدیث از دانشگاه علوم حدیث شهرری است.

اخبار مرتبط:  مشمولین سربازی گوش بزنگ باشند | اطلاعیه جدید فراخوان اعزام به سربازی + جزییات

دختر دوم آیت الله رئیسی نیز دانشجوی کارشناسی رشته فیزیک در دانشگاه شریف است.

ریحانه سادات رییسی ، که به عنوان نماینده حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شرکت کرده بود، درباره سوابق کاری پدرش گفت: ایشان ابتدا دادستان همدان بودند و بعد از آن دادستان کرج شدند. بعد از آن هم به عنوان دادستان تهران انتخاب شدند. ایشان پس از آن به عنوان رئیس بازرسی کل کشور انتخاب شدند،

وی ادامه داد: پس از آن، رییسی معاون اول قوه قضاییه شد و بعد از آن هم مسئولیت دادستان کل کشور را برعهده گرفتند. بعد از آن هم مسئولیت تولیت آستان قدس رضوی برعهده داشتند و بعد از حدود سه سال هم رئیس قوه قضاییه شدند.

درگذشت و شهادت
در ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ رئیسی برای افتتاح سد قیز قلعه‌سی به آذربایجان شرقی سفر کرد. در مسیر بازگشت در جنگل دیزمار در محدوده عمومی میان ورزقان و جلفا، بالگرد حامل او دچار سانحه شد. سید محمدعلی آل‌هاشم امام‌جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر از همراهان او در بالگرد بودند.

سوابق و مشاغل مدیریتی
وی سمتها و مشاغلی چون

دادیار دادگستری

دادستان همدان

جانشین دادستان تهران

معاون اول قوه قضاییه

دادستان کل کشور

تولیت آستان قدس رضوی

تولیت امامزاده صالح

رییس قوه قضاییه

رئیس سازمان بازرسی کشور

نماینده دوره‌های چهارم و پنجم خبرگان رهبری

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان

استاد مدارس علمیه تهران بیوگرافی ابراهیم رئیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *